BLOG


Nedávno jsem dokončila poslední dílo pro svou kolekci "UNUSUAL", která pro mne byla obrovskou výzvou i inspirací. Celkem 12 neobvyklých obrazů, které tvoří tuto sbírku, jsou mým vlastním výrazem jak vyjádřit tajemno s tak trochu elegantním podtextem. A to se zadařilo jen s použitím jediné barvy.

Pro nás, kteří se snažíme vyjádřit svou kreativitu a vášeň skrze své dílo, je kritika a negativní vlivy velmi reálnými výzvami. Jako tvůrci často čelíme mnoha nástrahám, které ohrožují naše sebevědomí a tvůrčího ducha.

Impasto

01.10.2023

Impasto je výtvarná technika v malbě, která se vyznačuje výrazným nanášením barev na plátno nebo jiný povrch. Díky této technice mohou umělci vytvářet texturu a třetí rozměr na svých obrazech. Impasto v italském jazyce znamená "těsto" nebo "směs", což odkazuje na způsob, jakým je barva nanášena.

Malířské plátno má své kořeny už ve starověkém Egyptě, kde bylo poprvé použito na vytváření obrazů. První plátno bylo vyrobeno ze lnu a juty, což jsou rostlinná vlákna. Tato vlákna byla tkaná do látky, která byla později pokryta vrstvou malířského nátěru.

Když jsem poprvé začala malovat akrylem, byla jsem okouzlena rozmanitostí barev a technik, které tato média nabízejí. Akrylové barvy jsou výborné pro vytváření jasných, sytých odstínů, ale zároveň umožňují pracovat s různými texturami a vrstvami. Můžete mít jemné přechody mezi barvami nebo vytvářet impasto efekty, které dodávají obrazům...

Pop-art je uměleckým hnutím, které vzniklo ve druhé polovině 20. století a stalo se symbolem masové kultury, barev a vizuálního bohatství. Toto umělecké hnutí, jehož vrchol byl v 60. letech, bylo reakcí na konvence a tradice výtvarného umění. Namísto abstraktních a abstrahovaných děl se Pop-art zaměřil na konkrétní předměty z běžného života.

Pro mě není malování jen pouhým koníčkem, je to mým životem. Od doby, kdy jsem poprvé vzala do ruky štětec, mi tato vášeň změnila život. Malování se stalo mým smyslem, mou cestou k sebepoznání a mým způsobem vyjádřit svět kolem sebe. Ale není to vše jen o tom, jak se vyjádřit, ale také terapeutickým nástrojem. Protože když se ponořím do...