Malování: Můj smysl života a cesta k sebepoznání

01.08.2023

Jako terapie a uvolnění

Pro mě není malování jen pouhým koníčkem, je to mým životem. Od doby, kdy jsem poprvé vzala do ruky štětec, mi tato vášeň změnila život. Malování se stalo mým smyslem, mou cestou k sebepoznání a mým způsobem vyjádřit svět kolem sebe. Ale není to vše jen o tom, jak se vyjádřit, ale také terapeutickým nástrojem. Protože když se ponořím do své tvorby, zapomínám na všechny starosti a stresy každodenního života. Umožňuje mi to najít klid a uvolnění v sobě samé. Je to můj způsob meditace, kdy se plátno a barvy spojují v jedno.

Jako jazyk emocí

Malování mi také umožňuje vyjádřit emoce, pro které bych těžko nacházela slova. Každý tah štětcem je výrazem mého nitra, každá barva nese s sebou část mé duše. Když maluji, sdílím své radosti, strasti, naděje a obavy s plátnem které mám před sebou. Malování je mým jazykem emocí, který mi umožňuje mluvit i tam, kde slova selhávají.

Jako cesta k sebeobjevování

Malování je také mým průvodcem na mé cestě k sebeobjevování. Každý nový obraz, který vytvořím, je jako pohled do mého vlastního nitra. Pomáhá mi to prozkoumávat různé stránky mé osobnosti a hlouběji tak porozumět sobě samé. Je to proces, který mě posouvá a přináší mi nové poznatky o světě který mám kolem sebe. Od objevování nových technik a stylů až po sdílení svého umění s ostatními, je malování součástí mého každodenního života. Je to cesta, která mě naplňuje radostí a smyslem.