IMPASTO / Hra s texturou


1. Šedá nebo barevná?

Pro mne je Impasto takové malé dobrodružství - osvěžující, naléhavé a plné citových vjemů! Zahrnuje tlusté vrstvy akrylových barev, které dotvářejí obraz nejen barvou, ale i tím správným pocitem dotyku. A co je na Impastu tak skvělé? Že si mohu vybrat jakoukoli cestu! 😍 Barevnou? Nebo raději dobrodružství plné odstínů šedé? 


2. Žádný štětec!

Nejlepší na tom všem je, že jsem odsunula stranou všechny štětce, a pustila se do práce pouze se špachtlí v ruce. A nebudu Vám lhát. Je až neuvěřitelné, co ta dokáže! Líbí se mi, jakou za sebou zanechává stopu a jak dobře se s ní pracuje. Textura na plátně vytváří dokonalou plastičnost a lehký 3D efekt. Ale i tato technika má bohužel jistou (menší) nevýhodu. A tou je doba schnutí. Silné vrstvy barvy potřebují svůj čas, a tak se práce tímto způsobem o trochu prodlužuje. Ale není to nic ve srovnání s tím, jaký úžasný pocit vznikne, když se obrazu dotknu, a ucítím veškeré tahy a cesty. KOLEKCE VE STYLU BLACKWORK

"UNUSUAL"


V uměleckém světě existuje nespočet způsobů, jak se vyjádřit. Umění je rozmanité a každý umělec nachází svou cestu k vyjádření svého vnitřního světa a myšlenek. Pro mne se to stalo realitou v mé sbírce "UNUSUAL". Je to cesta, na kterou jsem se vydala, a která mě zavedla do zákoutí uměleckého výrazu, jaký jsem nikdy předtím nezkoumala.


1. Zrození myšlenky

Vše začalo jedním náhodným setkáním s prací neznámého umělce na Pixabay. Jeho práce mě uchvátila natolik, že jsem se rozhodla ji použít jako inspiraci pro své vlastní obrazy. Toto rozhodnutí zahájilo vznik kolekce s názvem Unusual. Tato sbírka je mým pokusem přetvořit a přizpůsobit tato originální díla do světa mého umění.


2. Černá a bílá

Jedinečným prvkem této sbírky je fakt, že se věnuje pouze černé a bílé paletě. Tento kontrast mě fascinuje a nabízí nový způsob vyjádření tvarů, detailů a emocí. Práce na těchto obrazech je výzvou, kterou jsem přijala s nadšením, kdy každý tah štětcem se stává důležitým, a každý detail se zdokonaluje.


3. Odvaha v odlišnosti

Kolekce "UNUSUAL" nenese svůj název jen tak pro nic za nic. Jedná se o něco, co je odlišné, nekonvenční a nečekané. Změna mého stylu a experimentování s černobílou paletou byly zpočátku velkým krokem mimo mé pohodlí. Ale právě toto odvážné rozhodnutí mě posunulo jako umělce a otevřelo nové možnosti.Fotografie jsem zkombinovala s jejich originálními protějšky. Tudíž můžete sami vidět původní obrázky, ze kterých tato díla vznikala. Většina těchto obrazů je k dispozici v E-shopu.

POP-ART V ODSTÍNECH ŠEDÉ


Pop-art je umělecký směr, který je pro mne jako stvořený. Jeho výrazná vizualita, odvaha a hravost mě neuvěřitelně okouzlily, a vtáhly do svého světa. Ačkoli je pop-art obvykle spojen s výraznými a sytými barvami, já jsem si zvolila odlišnou cestu. Rozhodla jsem se, že budu tvořit výhradně v odstínech šedé. Alespoň prozatím.


1. Šedá jako paleta emocí

Proč šedá? Tato stříbrná paleta barev mě zaujala svou schopností zachytit širokou škálu emocí. Šedá je barvou neutrality, ale také tajemstvím a hloubkou. V mých obrazech ve stylu pop-artu šedou využívám jako základní nástroj pro vyjádření složitých emocionálních stavů a paradoxů. To, co se na první pohled může zdát jednoduché, může skrývat hluboký význam.


2. Výzva a náročnost

Práce s odstíny šedých barev není snadným úkolem. Na rozdíl od výrazných barev, které mají v Pop-artu své jasné místo, šedá vyžaduje pečlivé rozhodnutí o tom, který odstín použít a kde. Tato výzva mě však oslovila.


3. Hra s kontrasty

V odstínech šedé se odkrývají kontrasty a textury, které jsou základními prvky v mé tvorbě. Tím, že pracuji s různými odstíny šedé, vytvářím kontrasty mezi světlem a stínem, tvrdými a měkkými plochami. Tento styl udává mému umění dynamiku a hloubku.


4. Světlo a stín

Světlo hraje klíčovou roli. Právě díky světlu a stínu dosahuji efektu, který zvýrazňuje detaily a dodává mým obrazům život. Zároveň se snažím zachytit i emocionální svět svých subjektů prostřednictvím světelných a stínových efektů.


5. Závěr

Práce v odstínech šedé ve světě Pop-artu je pro mne nejen uměleckou výzvou, ale také způsobem, jak vyjádřit svoji tvůrčí odvahu. Ve světě plném výrazných barev se šedá stala mým stříbřitým zrcadlem emocí a odlišností. Ačkoli Pop-art může být hlasitý a výrazný, moje tvorba v šedé barvě způsobuje, že se divák zastaví, zamyslí a hledá hloubku v jednoduchosti. A to je pro mne smyslem mého umění.I tato díla jsou k dispozici v E-shopu.